Davutlar Kaplıcaları

Aydın ili Kuşadası ilçesi Davutlar beldesinde bulunan Davutlar Kaplıcaları şehir merkezinde yer almaktadır. Aydın il merkezine 70 km, Kuşadası’na 17 km ve İzmir’e 120 km uzaklıkta bulunan kaplıcalar; Efes, Meryem Ana, Priene, Milet, Direk Yarımadası Milli Parkı ve Bafa Gölü gibi tarihi yerlere ve Şirince Köyü gibi doğal güzelliklere yakındır.

Davutlar Kaplıcaları Ulaşım

Davutlar termal kaplıcası ve yol kenarındaki kaplıcalara çok çeşitli uygun ulaşım seçenekleri vardır. Ayrıca deniz ulaşımı 17 km uzaklıktaki Kuşadası limanı üzerinden sağlanmaktadır. Liman, yat ve yolcu gemisi trafiği için önemli bir sınır kapısıdır. Kuşadası limanı yaklaşık 650 yat kapasiteli bir yat limanına ve turist tekneleri için iki iskeleye hizmet vermektedir. Yolcu seyahati mevcuttur. Kış aylarında ise charter olarak seyahat devam etmektedir.

Davutlar Kaplıcaları Özellikleri

Davutlar Kaplıcaları alanı deniz seviyesinden 200 metre yüksekliktedir. Akdeniz ikliminin hâkim olduğu bir kaplıca bölgesinde, genel olarak ılıman iklim koşulları nedeniyle bölgedeki iklim koşulları bağıl nem, ortalama sıcaklık, bulutlu gün ve bulutlu gün sayısı açısından elverişlidir. Bu bölgede yarı nemli iklim tipi hakimdir. En sıcak aylar Temmuz ve Ağustos, en soğuk aylar ise Ocak ve Şubat aylarıdır.

Kaynak suyunun kendine has tadı vardır. Sodyum florür ve florür karışık nitelikte termo mineral kimyasal özelliklere sahiptir. Suyun sıcaklığı 42,5 ºC derecedir. Her mevsim halka açık olan kaplıcalara Davutlar termal günübirlik seferleriyle rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yeşilliklerle çevrili bir dağın eteğinde yer alan otel, 65 oda ve 140 yatak kapasitesine sahiptir. 2 adet kapalı ve 1 adet açık olmak üzere 3 adet termal havuz, 2 sıra yıkanma ve 2 adet yüzme havuzu bulunmaktadır. Tesisteki alternatif tedavi seçenekleri arasında akupunktur, aromaterapi, bitkisel tedavi, kolonik hidroterapi, ozon tedavisi ve kızılötesi ısı tedavisi bulunmaktadır.

Banyolar romatizmal hastalıkların kronik döneminde, ortopedik ve nörolojik hastalıkların rehabilitasyonunda, eşlik eden ve tamamlayıcı tedavi uygulamalarında tam banyo ve hamam şeklinde kullanılabilmektedir.

davutlar termal kaplıcaları
davutlar termal kaplıcaları

Davutlar Termal Kaplıcalar Nerede?

Kuşadası merkeze 17 km mesafede olan Davutlar Beldesi, Kuşadası ilçesine bağlıdır. Aydın il merkezine yaklaşık olarak 70 km mesafe uzaklıktadır. Davutlar Kaplıcası, İzmir’e 120 km uzaklıktadır. İl merkezlerine yakın olmasından dolayı resmî tatillerde ve hafta sonu tatilinde çok fazla ziyaretçi ağırlamaktadır.

Davutlar Termal Kaplıcaları Faydaları

Davutlar Kaplıcaları şifalı su bulundurduğundan dolayı vücutta destekleyici, tamamlayıcı ve iyileştirici özelliklere sahiptir. Faydaları aşağıdaki gibidir:

 • Romatizmal hastalıklar
 • Boyun, kalça fıtığı, kireçlenme
 • Siyatik
 • Çocuk felci
 • Kadın hastalıkları
 • Erkek cinsel bozuklukları
 • Kısırlık sorunları
 • Cilt hastalığı
 • Hazımsızlık
 • Böbrek ve idrar yolları sorunları
 • Sırt ve boyun ağrısı
 • Damar sertliği, hipertansiyon
 • Dolaşım bozuklukları
 • Sıtma, karaciğer hastalığı
 • İltihaplı hastalıklar
 • Zihinsel yorgunluk ve sinir gerginliği
 • Bağırsak ve mide rahatsızlıkları
 • Kansızlık
 • Her iki bacağın bel altında felç olması
 • Beyin yorgunluğu
 • Deri altındaki bağ dokusunun yaygın iltihabı.

Bu rahatsızlıklar için doğal tedavi sağlamaktadır.

Radon Termal Davutlar

Rodon Termal Davutlar, öncelikle günlük spa uygulamaları sunan gündüz bakım tesisleridir. Konaklama hizmeti 20 kişi kapasiteli 8 oda sunmaktadır. Kaplıca alanında tedavi ünitesi olarak, günübirlik kaplıca merkezi işleyişinde balneoterapi tedavi ünitesi olarak 3 adet termal havuz kullanılmaktadır.

davutlar kaplıcaları
davutlar kaplıcaları

Kuşadası Davutlar Kaplıca Otelleri

Çoğu tatil beldesi gibi Kuşadası Davutlar Kaplıca Otelleri de genellikle hayatın daha hareketli olduğu yaz aylarında açıktır. Ancak kış mevsiminde de aktif konaklama bulmak mümkün. Davutlar termal suyuyla da ünlüdür ve Davutlar’daki otellerde termal havuzlar da vardır. Tatilinizi tamamen termal temizliğe dayandırmak istiyorsanız, Davutlar Otelleri arasında doğru seçenekleri bulacaksınız. Termal su, vücudu rahatlatmada ve hastalıktan kurtulmada olumlu bir rol oynar. Bu doğal ilacın olumlu etkileri çok sayıda bilimsel çalışma ile kanıtlanmıştır.

Tatiliniz için Davutlar Kaplıcaları yakınındaki otelleri tercih ederek Kuşadası denizinin ve güneşinin nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Tatil beldesindeki otellerin çoğu gündüzleri animasyon gösterileri, geceleri ise otelin kulüplerinde hizmet vermektedir. Dilerseniz Kuşadası’nın merkezini kolayca ziyaret ederek tarihi bir gezintiye çıkabilir veya Kuşadası’nın hareketli gece hayatını içinize çekebilirsiniz. Ege Denizi’nin sıcak ve samimi atmosferinde vakit geçirmek istiyorsanız Ege Otelleri bünyesinde yer alan Davutlar termal otel seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

 • Seven For Life Thermal Hotel

Seven For Life Thermal Hotel, Kuşadası’nın Davutlar bölgesinde yer almaktadır. Bu tesis yarım pansiyon konseptinde hizmet vermektedir. Tesis bünyesindeki alakart, açık ve kapalı restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Eğlenmek ve rahatlamak için açık ve kapalı havuzlar mevcuttur. Konuklar tesis bünyesindeki masaj hizmetleri ile rahatlayabilir ve gençleşebilir. İyi vakit geçirebileceğiniz bir bar da bulunmaktadır. Adnan Menderes Havalimanı’na 95 km, Kuşadası’na 25 km uzaklıktadır.

 • Palm Wings Beach Resort Spa Kuşadası

Palm Wings Beach Resort Spa, Kuşadası Davutlar bölgesinde yer almaktadır. 16800 m2 alan üzerine kurulu Palm Wings Beach Resort Spa Kuşadası Otel her şey dahil konsepti ile 24 saat misafirlerine hizmet vermektedir. Palm Wings Beach Resort Spa Kuşadası, denize sıfır konumuyla öne çıkıyor. Kompleksin kendine ait kum plajı vardır.

Konuklar kompleksin alakart ve açık hava restoranlarında yemek yiyebilirler. Açık havuzda serinlemenin keyfini çıkarın. Tatilde spor ve eğlence arayanlar için muz, deniz bisikleti, jet ski ve kano aktiviteleri bulunmaktadır. Bilardo oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Oda servisi mevcuttur. Otel, İzmir Havalimanı’na 80 km, Kuşadası’na 15 km ve Davutlar Kaplıcaları 3 km uzaklıktadır.

 • Club Papatya Hotel

2012 yılında inşa edilen Club Papatya Hotel Kuşadası, Davutlar bölgesinde yer almaktadır. Kompleksin denize uzaklığı 500-600 metredir. 5000 m2 alan üzerine kurulu olan Club Papatya Hotel yarım pansiyon konseptinde misafirlerine hizmet vermektedir. Adnan Menderes Havalimanı’na 90 km, Kuşadası’na 17 km uzaklıktadır.

Davutlar Kaplıca Fiyatları

Kuşadası Otelleri arasında yer alan Davutlar termal otelleri, sunduğu hizmetlere göre fiyat olarak değişmektedir. Otelin denize bakmaması, açık/kapalı havuz veya aquapark alanının yanında termal havuz olması fiyatların yükselmesine neden olabiliyor. Davutlar kaplıca fiyatları yaz sezonunda, tatil sezonunda yükselir, ancak erken rezervasyon yapanlar için daha ucuz fiyatlar mevcuttur.

Ayrıca internetteki özel fırsatlardan yararlanarak indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Fiyatlar ayrıca iç mekân temasına ve oda tipine göre değişmektedir. Örneğin; deniz manzaralı odalar genellikle daha pahalıdır, ekonomik başlıklı odalar daha ucuzdur. Davutlar termal otellerinin günlük ve kişi başı fiyatları şu şekildedir:

 • Seven For Life Thermal Hotel: 5.400 ₺
 • Palm Wings Beach Resort Spa Kuşadası: 3.600 ₺
 • Club Papatya Hotel: 2.370 ₺

Davutlar termal otelleri konaklama birimleri ile çeşitli tarihi mekanlara yakındır. Efes, Meryem Ana, Priene ve Milet gibi tarihi yerlerin yanı sıra Direk Yarımadası Milli Parkı, Bafa Gölü ve Şirince Köyü gibi turistik yerlere günübirlik geziler düzenlenmektedir. Ayrıca bu bölgeye geldiğinizde Davutlar Kaplıcaları gezisi düzenlemeyi unutmayın.

Yorum yapın