Dereli Kaplıcaları

Kütahya’nın termal turizm merkezi olarak kabul edilen Dereli Kaplıcaları yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turistten yoğun ilgi görüyor. Emet-Tavşan yolu üzerinde bulunan kaplıcalar doğal güzelliklerinin yanı sıra termal sularıyla da şifalıdır. İl merkezine 70 kilometre uzaklıkta bulunan bu kaplıca, adını içinden geçen dereden alıyor.

Yürüyüş, rafting ve balık tutma ile Kütahya Dereli Kaplıcaları size doğanın en güzel yüzünün yansımasını sunuyor. Yayla ve dağ turizmine de hitap eden Dereli termal Kaplıcalarında tatil yaparken bölgede bulunan tarihi yerleri ve doğal güzellikleri keşfetmeyi de unutmayın.

Dereli Kaplıcaları Apart Fiyatları

Dereli Kaplıcaları apart fiyatları rezervasyon yapılacak mevsime ve sezona göre değişmektedir. Bütçenize uygun bir seçim yapmak için araştırma süreniz boyunca her bir faktörü birlikte değerlendirmenizi öneririz. Apart konaklama fiyatlarımız aşağıdaki gibidir;

 • 1+0 apart konaklama: 500 TL (3-5 kişi)
 • 1+1 apart konaklama: 750 TL  (5-6 kişi)
 • 2+1 apart konaklama: 750 TL (5-6 kişi)
 • 1+1 havuzlu apart konaklama: 1.200 TL
 • Haftalık ve aylık konaklamalarda indirim imkanımız vardır.

Rezervasyon için 0506 835 94 65 nolu telefondan arayabilirsiniz.

Belirtilen fiyatlar bir kişi için gecelik ödemesi gereken ücrettir. Dereli Kaplıcaları işletmemiz içerisinde 1 cafe, 1 restoran ve bir de mangaldan mayosuna her şeyi bulabileceğiniz marketimiz bulunmaktadır.

Tesislerimiz tavsanli ilçesine 22 km, Emet ilçesine 25 km uzaklıkta adını da aldığı gibi derenin içinde doğa ve ormanla etrafı sarılı şirin bir yerdir. Ayrıca özel apart işletmeciliği de yapılmaktadır yaz sezonlarında toplam 900 yatak kapasitesine ulaşılmaktadır.

Dereli Kaplıcaları Doğal Tedavi Sağlıyor

Dereli Kaplıcalarının şifalı sularının birçok rahatsızlığın tedavisinde faydalı rol oynadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Burada bulunan Dereli termal Kaplıcaları özel banyolar ve maden sularının birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Doğal tedavi sağladığı başlıca rahatsızlıklar aşağıdaki gibidir:

 • Kadın hastalıkları

Dereli termal Kaplıcaları, adet öncesi sendromu ve adet krampları için etkili olduğu gibi, rahim rahatsızlıklarının tedavisinde de etkilidir. Menstrüasyon sırasında, hemen öncesinde ve sonrasında termal su kullanılması önerilmez.

 • Solunum yolu rahatsızlıkları

Kaplıca suyunda bulunan iyot ve kükürt solunum yolu rahatsızlıklarında da etkilidir. Kaplıca suyu ileri derecede tüberküloz ve zatürre gibi rahatsızlıkların yanı sıra diğer solunum rahatsızlıklarına karşı da etkilidir. Kaplıca suyu özellikle üst solunum yollarındaki iltihaplı akıntılara iyi gelmektedir. Sinüzit problemi olanlar için de bu sular oldukça etkilidir.

 • Böbrek hastalıkları

Termal su, böbrek taşlarını ve kumu çıkarmak için etkili bir çaredir. Acı su olarak da bilinen sülfatlı kaplıca suyu birçok böbrek hastalığına iyi geliyor. Ayrıca böbrek iltihaplanmaları için de doğal tedavi yöntemi olmaktadır.

Cilt sorunları, romatizmal rahatsızlıklar ve kalp hastalıkları için de tedavi sağlayan Dereli Termal Kaplıcaları birçok ziyaretçisine fayda sağlamıştır.

Dereli Kaplıcaları Termal Otelleri

Termal tesiste 26 yataklı 9 daire bulunmaktadır. Dereli Kaplıcalarında 8 adet özel apart, 3 adet kapalı havuzlu Türk hamamı, 10 adet özel banyo ve 1 adet açık havuz bulunmaktadır. Kaplıca tesisinin işletmesi Günlüce Belediyesi’ne aittir. Kaplıca 7/24 açıktır, bu nedenle ziyaret etmeden önce telefonla rezervasyon yaptırmanızı önerilmektedir.

 • Emet Thermal Resort & Spa

Kütahya otelleri arasında ilk ve tek 5 yıldızlı otel olma özelliğini taşıyan otel, tüm odaların banyolarında katkısız direkt olarak Dereli termal Kaplıcaları şifalı kaynak suyunu bulundurmaktadır.

 • Tahtalı Göl Evleri

Göl kenarında olan evler Kütahya Emet ilçesine 3 km uzaklıktadır. Her evin yakınında çardak bulundurmaktadır. Dinlenmek için mükemmel bir yerdir.

Tatil rotasını Emet ilçesi Dereli Kaplıcalarına çevirenler için kaplıca oteli oldukça rahat bir seçimdir. Bölgenin güzelliklerini keşfederken kendinizi şifalı sulara teslim ederek yılın yorgunluğunu üzerinizden atmış gibi hissedeceksiniz.

dereli kaplıcaları termal
Dereli kaplıcaları termal

Dereli Kaplıcaları Ulaşım

İl merkezine 70 kilometre uzaklıkta bulunan Tavşanlı Dereli termal Kaplıcaları, Emet ve Tavşanlı ilçelerine 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Sağlıklı yaşam tatiliniz için kara yoluyla veya trenle seyahat edebilirsiniz. Emet bölgesine trenle gelirseniz gün boyu kalkan servisler sizi kaplıca alanına götürecektir.

Dereli Kaplıcaları Özellikleri

Dereli Kaplıcaları Emet Kütahya bölgesinin sık ziyaret edilen termal su kaynağıdır. Ziyaretçiler kaplıcanın özellikleri hakkında detaylı bilgi öğrenmek isterler.  Bu kaplıcanın eşsiz özellikleri şu şekildedir:

 • Kaplıcanın denizden yüksekliği 980 metredir.
 • Termal suyu oligometrik sular grubuna girmektedir.
 • Suyun sıcaklığı 38-40 derece arasındadır.
 • Kalsiyum, magnezyum ve bikarbonat minerallerini içermektedir.

Kaplıca içerisinde 3 adet kapalı havuzlu hamam ve 10 adet özel banyo bulunmaktadır. Dereli termal Kaplıcaları Günlüce Belediyesi tarafından işletilmektedir ve 12 ay boyunca hizmete açıktır.

dereli kaplıcaları
dereli kaplıcaları

Dereli Kaplıcaları Ziyaretçi Yorumları

Mine Hanım: Şebeke problemi olmasa çok güzel yer.

Yeşim Hanım: Dışarıda hava çok soğuk olsa bile termal havuza girebilirsiniz. Çok rahatlatıcı, sağlık olarak şifasını gördüm.

Harun Bey: Her derde deva olan şifalı kaplıcalara sahiptir. Ayrıca kaplıca çevresinde bulunan apart konaklamak için çok güzel.

Halil Bey: Bence böyle doğal bir güzelliğin daha fazla tanıtımı yapılması gerek. Yazın gidebilirsiniz, kışın gitmenizi önermiyorum.

Kaplıca alanı, tatlı su kaynakları ile derelerde doğa yürüyüşleri ve balık tutma için fırsatlar sunmaktadır. Şifasının yanında çevresinde bulunan doğal güzellikleriyle Dereli Kaplıcaları herkesin ziyaret etmesi gereken bir yerdir.

“Dereli Kaplıcaları” üzerine bir yorum
 1. Merhaba, 4 kişilik ailemle birlikte Dereli Kaplıcaları’nda 10 gün boyunca konakladık ve harika bir tatil geçirdik. Hem kaplıcaların şifalı sularından hem de otelin sunduğu mükemmel hizmetten çok memnun kaldık.

  Yanıtla
Yorum yapın