Göbel Kaplıcaları

1950 yılından beri kaplıca işletmeciliği yapan Göbel Kaplıcaları, uzun yıllardır eski kubbeli hamamlarında misafirlerini ağırlıyor. Tavşanlı’da bulunan kaplıca Ege Bölgesi‘nde nefes kesen bir iklime ve yer altı termal sularına sahip bir şifalı kaplıcadır. Mayıs ve Eylül aylarında termal suyun sıcaklığı 25 ile 30 derece arasında değişmektedir.

Göbel Kaplıcaları Şifa Dağıtıyor

Göbel Kaplıcaları Termal
Göbel Kaplıcaları Termal

2006 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile “Termal Turizm Merkezi” ilan edilen Göbel Kaplıcaları, Kütahya ili Tavşanlı ilçesinde bulunuyor. Kaplıcanın tamamlayıcı, destekleyici ve iyileştirici tedavi sağladığı hastalıklar şu şekildedir:

 • Cilt yaraları ve hastalıkları,
 • Romatizma,
 • Eklem ve kas ağrıları,
 • Siyatik,
 • Beyin felci,
 • Ortopedik cerrahi sonrası uzun süreli hareketsizlik,
 • Kas-iskelet sistemi hastalıkları,
 • Açık yaraların kapatılması,
 • Spor yaralanmaları,
 • Astım gibi hastalıklar.

1950 yılından beri faaliyet gösteren Göbel Kaplıcalarının eski kubbeli hamamı, uzun yıllar misafirlere hizmet vermiş, ancak 1966 yılında bitişik alana dahil edildiğinden beri belediye tarafından işletilmektedir.

Göbel Kaplıcaları Eşsiz Özellikleri

Göbel Kaplıcaları Termal Tesisler
Göbel Kaplıcaları Termal Tesisler

Göbel Kaplıcaları özellikleri gereği tedavi olarak iyileştirici özelliklere sahiptir. 34 santigrat derece sıcaklıktaki termal su şifa sağlar. Akratotermal su grubuna ait olan Kütahya Göbel kaplıca termal tesisi deniz seviyesinden 850 metre yükseklikte bulunmaktadır. Kalsiyum ve magnezyum mineralleri açısından zengin olan bikarbonatlı termal su, kemik ve eklemler için oldukça faydalıdır.

Göbel Kaplıcaları Ulaşım

Kütahya’dan D-240 karayolu ile Kütahya Tavşanlı ilçesine yaklaşık 40 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Tavşanlı’ya vardıktan sonra D-595 karayoluna girerek ve 10 dakika içinde Göbel Kaplıcaları kaynağına ulaşacaksınız. Ayrıca kaplıca tesisi; Kütahya’ya 44 km, Eskişehir’e 128 km, İstanbul’a 400 km, Bursa’ya 173 km, İzmir’e 384 km, Ankara’ya 361 km, Antalya’ya 431 km uzaklıktadır.

Göbel Termal Tesisler

Göbel Kaplıcaları termal tesisleri 4 çeşit oda tipiyle hizmet vermektedir.  Misafirleri en iyi şekilde ağırlayabilmek için Tavşanlı termal turizm bölgesi Göbel’de 54 adet (20 adet 1+1 daire, 20 adet dubleks daire, 8 adet 1+1 daire olmak üzere toplam 146 yataklı ve 54 kapasiteli) bulunmaktadır. Ayrıca, 200 kişilik 2+1 ve 1+1 konsept ve 6 lüks havuzlu daireler vardır.

Yazın ve kışın ayrı bir güzelliğe sahip olan Göbel termal tesisleri, bol oksijen ve bol maden suyu ile birçok hastalığa şifa olabiliyor. 3 adet yarı olimpik yüzme havuzu bulunan tesiste 4 adet Türk hamamı, 3 adet çocuk havuzu ve sauna, 4 adet dinlenme odası ve 8 adet özel aile banyosu bulunmaktadır.

Göbel termal tesisler oda seçenekleri şu şekildedir:

 • Lüks 1+1 daireler
 • Dubleks daireler
 • 2+1 daireler
 • Havuzlu villalar.

Göbel kaplıca evleri arasından size en uygun olanını seçerek Göbel Kaplıcaları tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Göbel Termal Tesisleri Fiyat Listesi

Göbel Kaplıcaları
Göbel Kaplıcaları

Göbel kaplıca fiyatları seçeceğiniz oda tipine ve alacağınız ek hizmetlere göre değişkenlik gösterecektir. Tesis fiyatlarına sadece konaklama dahildir. Ancak, odalarda bulunan mutfak sayesinde apart konseptinde kalabilir ve yemeğinizi kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ailenizle güzel bir tatil geçirmek için Göbel en doğru tercihlerden biridir. Tarihi ören yerleri ve doğal güzellikleriyle doğanın içerisinde huzur bulabilirsiniz. Göbel termal tesisleri fiyat listesi için tesisle iletişime geçebilirsiniz.

Göbel Kaplıcaları Ziyaretçi Yorumları

Harun Bey: Her derde şifa kaplıcaları, yemyeşil piknik alanları ve çam ağaçlarından gelen kokusuyla, mimarisiyle mükemmel bir tesis.

Tuğba Hanım: Kafa dinlemek için ideal bir yer. Olimpik yüzme havuzu, saunası ve hamamlarıyla mükemmeldi. Göbel termal havuzlu villa fiyatları çok uygundu.

İsmail Bey: Tavşanlı’ya gelince şaşkına döndüm. Meğerse ülkemizde ne kadar güzel termal tesisler varmış. Yazın gitmek için ideal.

Filiz Hanım: Hamamları, saunası ve buhar odalarıyla piknik dahi yapabileceğiniz tesiste rahatlıkla gelip termal tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Soner Bey: Termal tesise giriş ücreti ve içeride bulunan lokantadaki yiyeceklerin ücreti oldukça uygundu. Tekrar gitmek için can atıyoruz.

Doğal güzellikleriyle, temiz havasıyla, yeşil görüntüsüyle tatiliniz için rahatlıkla Göbel Kaplıcaları rotasını listenize ekleyebilirsiniz. Son olarak, Kütahya’ya gelmişken Yoncalı Kaplıcaları da sizin için iyi bir seçenek olabilir!

YouTube video

Yorum yapın