Gönen Kaplıcaları

Dünyaca ünlü Gönen Kaplıcaları, Balıkesir’in Gönen ilçesinde bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı, Kaplıcalar ve Turizm Bakanlığı işletme belgeli, Gönen ilçe merkezine 300 metre uzaklıkta yer almaktadır. Tesis, Gönen Nehri kıyısında yeşilliklerle çevrili 70.000 m2’lik bir tabiat parkında yer almaktadır.

Gönen Kaplıcaları Şifa Dağıtıyor

Gönen kaplıcaları özellikler ve fiyatları
Gönen kaplıcaları özellikler ve fiyatları

Balıkesir ilinin kaplıca bölgesi olarak bilinen Gönen ilçesi, Gönen Kaplıcaları sayesinde dünya çapında üne kavuşmuştur. 3.000 yıllık bir geçmişe sahiptir. İçme tedavisi olarak da kullanılabilen Gönen termal suyu; karaciğer, böbrek ve safra yolları enfeksiyonları, sinüzit gibi üst ve alt solunum yolu enfeksiyonlarını iyileştirir.

Ayrıca; iltihaplı ve ağrılı kadın hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve eklem ağrıları, spastik iltihap, bel fıtığı, boyun fıtığı, kolon ağrıları, ortopedik hastalıklar, nörolojik sekeller, damar sertliği, ameliyat sonrası iyileşme ağrıları vb. hastalıklar için iyileştirici, tamamlayıcı ve destekleyici tedavi sunar.

Gönen Kaplıcaları Eşsiz Özellikleri

Gönen Kaplıcaları kendine özgü eşsiz özelliklere sahiptir. Gönen Çayı kenarında bulunan kaplıca içe ve banyo tedavisi ile iyileştirici özellikler sunar.

 • Su sıcaklığı 78 ºC’dir.
 • Toplam mineral değeri 1796,9 mg/litredir.
 • Tuzlu sudur.
 • Sülfat içerir.
 • Bikarbonatlı su içerir.
 • Renksiz ve berraktır.

Kaplıca suyu, saflığını ve özelliklerini kaybetmeden uzun yıllardır varlığını sürdürmektedir. 275 metre derinlikte olan Gönen Kaplıcaları dünyada eşine az rastlanır bir şifalı sudur.

Gönen Kaplıcaları Ulaşım

Marmara bölgesinde Balıkesir ilçesine bağlı bir ilçe olan Gönen’in nüfusu 75.000’dir. Çevrenin güzelliği ile şifalanmanın yanı sıra konforlu bir tatil geçirebileceğiniz Gönen Kaplıcaları termal suyuna ulaşım da oldukça kolaydır.

 • Balıkesir’e 145 km,
 • Bursa’ya 155 km,
 • Çanakkale’ye 150 km
 • Bandırma’ya 45 km
 • Ankara’ya 542 km
 • İzmir’e 274 km
 • İstanbul’a 289 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Kaplıcalara ulaşmak için Bandırma’dan geçtikten sonra Bursa-Çanakkale karayolu üzerindeki Gönen sapağından dönülmesi gerekmektedir. Deniz ulaşımının yanı sıra özel araçla da kolayca ulaşılabilir. İstanbul’dan İDO seferleriyle Bandırma’ya vardıktan sonra Gönen minibüsüne binen misafirler ilçeye kolayca ulaşabiliyor. Tekne ile 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Gönen Kaplıca Otelleri

Gönen, Balıkesir’in en çok ziyaret edilen ilçelerinden biridir. Bunun başlıca nedeni kaplıcalar ve şifalı sulardır. Gönen Kaplıca Otelleri, konforlu odaları aradığınız şifalı su ile buluşturuyor. Kaplıca tesisinde keyifli bir tatil geçirdikten sonra kaplıcada rahatlayabilirsiniz. Kaplıcaların yanı sıra birçok otelde düzenli havuzlar da sunulmaktadır. Bazı otellerde bay ve bayanlar için ayrı kapalı havuz modelleri bulunmaktadır.

Balıkesir Gönen kaplıca otelleri genellikle kendi odanızda termal su ile rahatlayabilirsiniz. Aseptik tedavi için odanızdaki jakuziyi kullanabilirsiniz. Gönen’in kaplıca otellerini her yıl binlerce turist tarafından çeşitli rahatsızlıklar için kullanıyor.

Gönen Termal Otel şifalı su hizmetlerinin yanı sıra çok çeşitli sosyal imkanlar da sunuyor. Otelin konumuna ve semtine bağlı olarak, çoğu otelin geniş bahçelerinde yürüyüş yolu bulunur ve bu da güne zinde başlamanın bir yoludur. Bahçe otelleri temiz havada geniş bir alan ile tatilinizi daha konforlu hale getirmenizi sağlar.

 • Termal Yıldız Otel

Gönen Termal Yıldız Otel bünyesinde 5 adet kapalı havuz, 1 adet açık termal havuz bulunmaktadır. Ayrıca 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı dünyaca ünlü Gönen Kaplıcaları termal su kaynağı odalara kadar gelmektedir.

Tesiste toplam 150 adet oda mevcuttur. Gönen Yıldız Termal Otel bünyesinde bulunan bütün odalarda 7/24 termal su mevcuttur. Tesiste aile banyosu mevcuttur. Kaplıca tatiliyle hayatın stresinden uzaklaşmak istiyorsanız bu otel size uygun olacaktır.

 • Aqua Termal Tatil Köyü

7’den 70’e her yaşa hitap eden Aqua Termal Tatil Köyü Gönen, sağlık, tatil, kaplıca ve eğlencenin bir arada olduğu, doğası ve yeşiliyle misafirlerini ağırlamaktadır.

Balıkesir, sakin ve huzurlu yapısı nedeniyle her yıl binlerce turist almaktadır. Büyük şehir hayatının yoğun temposundan sıkılanlar, huzurlu bir kaçamak için Balıkesir’i tercih ediyor. Gönen, kaplıca turizmi ile tanınan tatil beldelerinden biridir. Kaplıcaları ve şifalı suları için her yıl Türkiye’den ve yurt dışından binlerce turist ziyaret etmektedir. Açık havuzlar, kapalı havuzlar, spa merkezleri, masaj salonları ve termal havuzlar popüler özellikler arasındadır. Sakin ve huzurlu bir Gönen Kaplıcaları turunun ardından masaj veya sauna ile rahatlayabilirsiniz.

Gönen Termal Otel Fiyatları

Gönen Termal Otelleri her bütçeden ziyaretçiye hitap ederek dinlendirici bir tatil geçirme imkânı sunuyor. Gönen Termal Otel fiyatları genel olarak tesis ve tesis konseptine göre değişmektedir. Kaplıcalarda bulunan banyolar dışındaki hizmetler ve konaklamalar genellikle oda fiyatına dahil değildir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dışındaki öğünler için ek ücret alınmaktadır. Masaj salonları ve sağlık merkezleri gibi hizmetler de oda fiyatına dahil değildir.

 • Gönen Kaplıcaları Yıldız Otel: 1760 TL
 • Gönen Kaplıcaları Park Otel: 1900 TL
 • İnci Otel Gönen: 600 TL
 • Asepsus Hotel: 920 TL
 • Palmiye Pansiyon Gönen: 430 TL

Gönen kaplıca otel fiyatları incelemenizin ardından otellerin verdiği hizmetlere göre karşılaştırma yapabilirsiniz. Otellerin fiyatlarını etkileyen önemli bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler; otelin yıldız sayısı, otelin konumu, odaların boyutu ve manzarası şeklindedir.

Hizmet sayısının artması ve kalitesi gibi durumlar Gönen kaplıca fiyatları etkileyen unsurlardandır. Size en uygun oteli seçerken bütçenize göre karar vermek ve almak istediğiniz hizmetlere göre kriterlerinizi belirlemek kolaylık sağlayabilir.

Gönen Kaplıcaları Ziyaretçi Yorumları

Gönen kaplıcaları
Gönen kaplıcaları

Sevil Hanım: Güzel ve temiz bir tesisti. Personelleri ilgiliydi. Konumunun merkezi olması avantaj sağlıyor.

Nurcan Hanım: Çok memnun kaldık. Personeller ilgiliydi ve temizdi. Tesis içinde yer alan yemekler çok lezzetliydi.

Ahmet Bey: Hem eğlenmek hem de dinlenmek için çok güzel. İstediğin zaman çıkıp parkta yürüyüş yapabiliyorsun. Şehir merkezine olması harika. Çalışanlar güler yüzlüydü.

Kamil Bey: Herkese tavsiye ederim. Ailemle beraber gittik ve her şeyden memnun kaldık. Yemekleri çok güzeldi. Personel ilgiliydi, isteklerimizi anında yapıyorlardı.

Cengiz Bey: Konumu gayet güzel. Hareket alanı fazla bir tesis. Aktiviteleri mevcut. Temiz ve yemekleri güzeldi.

Gönen kaplıca tavsiye yorumları genel olarak tesisin çok temiz olması ve yemeklerin güzel olması konusunda fikir birliği içindeler. Ayrıca tesisin merkezi bir konumda olması Gönen Kaplıcaları tatilinin beraberinde şehri gezip dolaşmak için güzel bir fırsat.

YouTube video

Yorum yapın