Keramet Kaplıcaları

Bursa’nın Orhangazi ilçesi sınırları içerisinde şehir merkezine 16 km, Yalova merkeze 36 km ve Bursa merkeze 63 km uzaklıkta bulunan Keramet Kaplıcaları Bursa’nın mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerinden biridir.  Kaplıcalara adını veren Orhangazi ilçesine bağlı Keramet köyünde bulunmasıdır.

İznik karayoluna çok yakın olan Bursa Keramet termal Kaplıcaları, Keramet ılıcaları olarak da bilinmektedir. Tabiat koruma alanı olan kaplıcalar, sağlığa çok faydalı suları bünyesinde barındırmaktadır. Son yıllarda turizm değeri artan bu bölgeyi her yıl çok sayıda turist ziyaret etmektedir.

İznik Keramet Kaplıcaları termal suyunun en büyük özelliği havuz yüzeyinden yükselen buhardır. Ortalama sıcaklığı 30 derece olan kaplıcalar, kış aylarında bile yerli ve yabancı turistlerin gözdesi. Ayrıca, bol piknik alanları ile kaplıca severleri dört mevsim ağırlıyor.

Keramet Kaplıcaları rahatlatıcı bir su banyosu veya hafta sonu pikniği için mükemmeldir. Spa çevresinde çok sayıda oturma yeri, otopark, soyunma odaları, piknik masaları ve tuvaletler bulunmaktadır. Bursa’ya gitme şansınız olursa Keramet termal Kaplıcalarını ziyaret etmeyi unutmayın.

Keramet Kaplıcaları Eşsiz Özellikleri

Keramet Kaplıcaları doğal bir havuz görünümündedir. Su sıcaklığı yaklaşık 30 derece olan kaplıca hem kış hem de yaz aylarında coşkulu ve kalabalık bir ilgi ve beğeni topluyor. Keramet termal Kaplıcalarında ayrıca çok sayıda piknik alanı ve aileler için yerler bulunmaktadır. Bu avantajlardan dolayı ziyaretçiler, kaplıcalarda serinlemek, geniş ve konforlu piknik alanlarında piknik yapmak ve şehirde geçen uzun bir günün ardından dinlenmek için hemen hemen her gün gelmektedir.

Kaplıca içinde ve çevresinde çok sayıda oturma alanı, soyunma odası, park yeri, piknik masası ve tuvalet bulunmaktadır. Bu özellikle çocuklu aileler arasında popülerdir ve ek ücret karşılığında girebilirsiniz.

keramet kaplıcaları termal
keramet kaplıcaları termal

Keramet Kaplıcaları Şifa Merkezidir

Keramet Kaplıcalarının; iyileştirici etkisi, sağlığa faydaları, cilt için gerekli mineralleri koruması, cilde güzel etkileri, kadın hastalıkları, romatizma ve cilt hastalıkları gibi faydaları olduğu bilinmektedir. Özellikle doktorların tavsiyesi ile kaplıcaları ziyaret edenlerin sayısı her geçen yıl artmaktadır. Bölge gıda açısından kükürt bakımından zengin olduğu için en güzel zeytinler bu bölgede yetişir. Bu faydalarıyla Keramet termal Kaplıcaları şifa dağıtmaktadır.

Keramet Köyü Kaplıcası ve Kamp Alanı

Fiyata dahil olanlar:

 • Büyük açık havuz
 • Otopark
 • Giriş ücreti kişi başı 10 ₺’dir.
 • Pazar (Keramet köyü)
 • Temiz su
 • Tuvalet
 • Kafeterya (bireysel olarak işletilen kaplıca)

Keramet köyü ılıcası fiyat dahil olmayanlar:

 • Kamp Yeri (Çadır kurmak için özel işletmeden rica edebilirsiniz.)
 • Restoran

Kamp yapmayı seven gezginler ve tatilciler için Keramet Köyü Kaplıcası ve Kamp Alanı en güzel seçeneklerden biridir.

Keramet Kaplıcaları Ulaşım

Yalova üzerinden Orhangazi’ye giden yolu takip edin ve Orhangazi’ye geldiğinizde İznik üzerinden yolu takip edin. Orhangazi’den ayrıldıktan sonra yaklaşık 17 km sonra soldaki Keramet tabelalarını takip ederek önce köy içinden sonra kaplıcalara gelinir.

keramet kaplıcaları
keramet kaplıcaları

Keramet Köyü Pansiyon Fiyatları

 • Güner Hotel Bursa: 220 ₺
 • İpekyolu Butik Otel: 559 ₺
 • Akide Butik Pansiyon: 200 ₺
 • Öz Butik Konak Otel Bursa: 399 ₺

Bütçenize ve almak istediğiniz hizmetlere en uygun konaklama seçeneğini belirledikten sonra Keramet Kaplıcaları tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Yorum yapın