Mersin Kaplıcaları

Türkiye’de bulunan güzelliklerden biri olan Mersin Kaplıcaları ziyaretçilerin beğenisini kazanmaktadır. Kaplıcaların romatizmal rahatsızlıklarla birlikte birçok hastalığa şifa olduğu bilinmektedir. Ülkemizde bu şifa kaynakları, yurdun dört bir yanında bulunmaktadır. Hastalıklarına çare bulmak ve tatillerini keyifli bir şekilde geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistler termal turizm için Mersin’i ziyaret etmektedir.

Doğanın insanlara en büyük armağanlarından biri olan termal sular, kullanım şekillerine ve minerallerine göre insanlara şifa sunmaktadır. Sedef hastalığı, romatizma ve kas ağrıları gibi rahatsızlıklarınız için fayda sağlayacak termal tatil yapabilirsiniz. Termal tatil için en uygun yerler kaplıcalardır. Mersin’de tatil yapacaksınız şehrin birçok ilçesinde bulunan kaplıcalarına gitmenizi öneririz. Daha fazla detay öğrenmek için içeriğimizi okumaya devam ediniz.

Şifalı Mersin Kaplıcaları Nelerdir?

 • Güneysu İçmesi

Mersin Güneysu içmesi
Mersin Güneysu içmesi

Toros Dağları eteklerinin başlangıcında bulunan Mersin’in en önemli şifalı sularından biri, şehir merkezine 12 km uzaklıktaki Gözne’ye giden eski yol üzerinde bulunan Güneysu içmesi ve çamurlu sularıdır. Mersin Kaplıcaları olarak da bilinirler. Güneysu kaplıcalarında sodyum klorürlü su içermektedir. Safra yolları hastalıklarına, bağırsak hastalıklarına yardımcı olur. Ayrıca romatizma, nevralji ve nevrit hastaları bu sulardan büyük fayda görmektedir. Hidrojen sülfit içeren bu tuzlu su içildiğinde müshil etkisi gösterir.

 • Mut Hocantı Kaplıcası

Hocantı Kaplıcası; Mersin’in başlıca kaplıcalarından biridir. Mut İlçesi’nde bulunan Hocantı Köyü’nde yer almaktadır. Aynı zamanda Ilısu Kaplıcası olarak da adlandırılır. Romatizma ve iyileşmeyen yaralara iyi geldiği, içilmesinin karın ağrısını dindirdiği söylenmektedir. Solunum, dolaşım, sindirim, sinir ve beslenme bozuklukları üzerinde olumlu etkisi vardır.

 • Yapraklı Esik İçmesi

Silifke’nin Susanoğlu ilçesine 1 km uzaklıkta bulunan yerli ve yabancı turistlerin sürekli olarak gelip gittiği ve yerli halkın her zaman faydalandığı oldukça şifalı bir sudur. Mide ve bağırsak problemlerini giderme özelliği bulunmaktadır.

 • Tarsus Keşbükü İçmesi

Ünlü kaplıcalar arasında Tarsus ilçesine bağlı Keşbükü köyündeki Keşbükü İçmesi de bulunmaktadır. Bilindiği gibi Hristiyanlıkta önemli bir yer olan Tarsus, Aziz Paul’un doğum yeridir. Hz. İsa’nın dinlerinden biri olan Hristiyan inancına göre kutsal bir yer olarak bilinen bu evin kuyu suyunun, bugün St. Paul’un bulunduğu evin kuyusunun suyu olduğu iddia ediliyor. Kuyu suyunun bazı rahatsızlıkları iyileştirdiği iddia edilmektedir. Kuyu suyunun şifalı olduğuna inanan tüm Hristiyanlar ve Müslümanlar bu suyu içerek hastalıklarına çare aramaktadır. Mersin Kaplıcaları arasında en çok ziyaret edilenlerden biridir.

Mersin kaplıcaları termal
Mersin kaplıcaları termal

Mersin Kaplıca Otelleri

Güney Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Mersin, Antalya ve Adana gibi merkezi şehirlerin arasında bulunur. Ulaşımı oldukça rahattır. Dünyaca ünlü şifalı kaplıcalara sahip olan Mersin, çok çeşitli tarihi ve doğal güzellikleriyle ilgi çekici yerlere sahiptir. Mersin kaplıca otelleri çeşitli konseptlere sahiptir.

Mersin; son yıllarda hem ekonomik hem de sosyal yönden hızla gelişmeye devam etmiştir. Bu ilerleme ve gelişmeler sonucunda şehrin birçok alanı gelişmiş ve Mersin Kaplıcaları hem ulusal hem de uluslararası alanda tanınır hale gelmiştir. Bu durum Mersin’de turizm ve konaklama odaklı yatırımların artmasına ve turizm-otelcilik kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Mersin merkezde bulunan oteller başta Mezitli, Yenişehir ve Tarsus olmak üzere turistik içeriğin yüksek olduğu bölgelerde yoğunlaşıyor. Kent merkezindeki tarihi yapıları gezmek için kente gelen turistlerin konakladığı oteller genellikle kent merkezi otelleridir.

Şifa için Güneysu ve Keşbükü Kaplıcalarına gelen ziyaretçilerin tamamına yakını merkez bölgesindeki Mersin termal kaplıca otellerinde kalıyor. Ören yeri ziyaret eden tarih ve arkeoloji meraklıları, ören yerine ve antik kente kolay ulaşım için Tarsus bölgesindeki otellerde konaklayabilirler.

Mersin, çeşitli turistik aktiviteler için popüler bir şehir olduğundan, Mersin kaplıca otelleri çok çeşitli hizmetler sunabilir. Özellikle sağlık sektöründe iyi hizmet almak için kaplıca tesisleri ve termal merkezleri bulunan bölgedeki otelleri tercih edebilirsiniz.

Mersin Termal Otel

Mersin’e şehirde bulunan kaplıcaları için ziyarete gelen turistler konakladıkları otelin termal turizme açık bir otel olmasını istemektedir. Bazı ziyaretçiler direkt olarak hastalığına çare bulmak için kaplıca tatilini tercih etmektedir. Sizler için en çok tercih edilen Mersin termal otel çeşitlerini hazırladık.

 • Forum Suite Otel

Forum Suite Hotel, Mersin’in en merkezi konumunda, ünlü sahil şeridine sadece 300 metre mesafe uzaklıkta yer almaktadır. Mersin’in en popüler ve hareketli noktalarından biri olan Forum Mersin Alışveriş Merkezi’ne 110 metre mesafede bulunan Forum Suite Hotel, ziyaretçilerine spa merkezinde dinlenme imkânı sunmaktadır. Teras alanında ve tesisin termal havuzunda vakit geçirebilirsiniz. Mersin Kaplıcaları için gelen turistler genellikle merkezde bulunması ve barında alkollü içecekler mevcut olmasından dolayı bu oteli tercih etmektedir.

 • BN Termal Otel Mersin

Mersin’in ilk ve tek 5 yıldızlı Termal ve Spa oteli olma özelliğini taşıyan BN Termal Otel Mersin mineral açısından en zengin termal suyu, lüks ve konforlu odaları, açık, kapalı ve termal havuzları, tam donanımlı toplantı salonları, sinema, Disco, uluslararası üne sahip şefleri ve daha birçok aktivitesi ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Bahsettiğimiz otellerin arasında hem termal otel olma hem de kaplıcalara en yakın olma özelliğini taşıyan Mersin Camili Köyü termal otel, önerdiğimiz otellerden biridir. Bn Otel olarak da adlandırılır. Camili Köyü’ne kurulma sebebi kaplıcalara yakın olmak ve ziyaretçilerine bu keyfi yaşatmak içindir.

 • The Monard Otel

Mersin Kaplıcaları ziyaret ederken hem rahat bir otel hem de tarihi güzellikleri yakından keşfedebileceğiniz konumda olan The Monard Otel tam size göre. Bulunduğu lokasyonda ziyaret ederek vakit geçirebileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Ünlü şelalelerden biri olan Yerköprü Şelalesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Mersin kaplıcaları
Mersin kaplıcaları

Mersin Termal Otel Fiyatları

Mersin’de bulunan eşsiz termal otellerde yalnız kalabilir, Türk ve dünya mutfağının egzotik tatlarını tadabilir ve donanımlı bir spa merkezinin olanaklarından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz eşsiz spa merkezinde hamam, sauna ve masaj gibi fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Bu kadar opsiyonel özelliklere sahip otellerde kalmak isteyen ziyaretçiler Mersin termal otel fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir.

Kaplıca oteline gittiğinizde doğal olarak önce sağlıklı bir kaplıcaya girer ve her yönden rahatlarsınız. Şifa bulmak ve keyifli vakit geçirmek isteyen kişiler için kaliteli kaplıca otelleri unutulmaz bir tatil geçirmenizi garantiliyor. Tatil amaçlı tercih edebileceğiniz kişi başı ve tek gecelik bazı Mersin kaplıca fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Forum Suite Otel (Yenişehir/Mersin): 1.300 ₺
 • Bn Termal Otel (Akdeniz/Mersin): 3.800 ₺
 • The Monard Otel (Akdeniz/Mersin): 1.315 ₺
 • Atlıhan Hotel (Yenişehir/Mersin): 750 ₺
 • Nobel Hotel (Akdeniz/Mersin): 1.500 ₺

Mersin termal otel fiyatları kişi başı ücrete göre gecelik 750 ₺ ile 3.800 ₺ arasında değişmektedir. Konaklamalı rezervasyon talepleriniz için 0506 835 94 65 üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yeraltı kaynak suları ve doğal mineral yüklü çamur insan sağlığı üzerinde iyileştirici etkilere sahiptir. Özellikle solunum yolu hastalıkları, fizyoterapi, psikoterapi ve rehabilitasyon tedavileri için tavsiye edilir. Bu tür tedavilerin uzman gözetiminde yapıldığı tesislere kaplıca denir. Mersin Kaplıcaları bu nedenlerden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

YouTube video

Yorum yapın