Seydişehir Termal

Seydişehir Termal, Konya ilinin Seydişehir ilçesi sınırlarında, İç Anadolu Bölgesi‘nde yer almaktadır. Termal su kaynağı Seydişehir ilçesinin 1 km kuzeyinde yüksek bir yamaçta farklı yerlerden gelen kaynaklarla birleşmektedir. Termal bölge, Konya şehir merkezine yaklaşık 90 km uzaklıkta yer almaktadır. Termalin tarihi çok eski zamanlara uzanmaktadır. Milattan önceki dönemlerde dahi kullanıldığı bilgisine ulaşılmıştır.

Seydişehir Termal Eşsiz Özellikleri

Seydişehir termal kaplıca otelleri
Seydişehir termal kaplıca otelleri

Seydişehir Termal, kendine has özellikleriyle birçok hastalığa şifa olmaktadır. Tamamlayıcı, destekleyici ve iyileştirici olarak cilt hastalıkları, kadın hastalıkları ve kemik tedavisinde kullanılabilir. Termal suyun özellikleri şu şekildedir:

  • Termalin su sıcaklığı 32 derecedir.
  • Suyun bileşiminde hidrokarbonat, kalsiyum ve bromür gibi değerli mineraller yer almaktadır.
  • Suyun akış hızı 1,42 litre/saniyedir.
  • Renksiz, kokusuz, berrak ve tadı yoktur.

Seydişehir Termal Oteller

Seydişehir termal kaplıcalar
Seydişehir termal kaplıcalar

Küpe Dağları’nın eteğinde yer alan Seydişehir, Konya’nın şirin ve tarihi semtlerinden biridir. Doğal ve tarihi güzellikleri olan yeni yerler ve kaplıcalar görmek isteyen tatil tutkunlarının tercihi olmaktadır. Bu ilçede her mevsim hem güzel doğa hem de kültür içinde bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle komşu ülkelerden çok sayıda misafir bu güzel yerleri ziyaret etmektedir.

Eşsiz manzarası ile etrafı dağlarla çevrili bu güzel şehirde farklı bir tatil sizi bekliyor. İlçede yapılan kazılarda ortaya çıkarılan antik kalıntılar, Seydişehir’in bölgedeki en eski yerleşim yerlerinden biri olduğunu gösteriyor. Geçmişten günümüze gelen bu izler ilçenin çeşitli yerlerine de yansımaktadır. Kendinizi farklı kültürlere kaptırmak, yerel ve bölgesel günlük yaşamı, mutfağı ve tarihi keşfetmek için tatil programınıza Seydişehir Termal tatilini ekleyebilirsiniz.

Seydişehir termal otel seçenekleri farklı konsept ve hizmet sınıflarında özellikler sunarak konforlu bir tatil sunuyor. Yıl boyu ziyaret edilebilecek bir şehir, şehrin her köşesinde her ihtiyaca uygun otel bulunuyor. Kaplıca tatili için kaplıca alanı içindeki oteller, kültür turları için ise merkeze yakın otellerden biri mevcuttur. Seyahatinizin amacına göre her yere kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Küpe Dağı Termal Kaplıca Otel

Konya’nın Seydişehir ilçesinde kurulan 5 yıldızlı Küpe Dağı Termal Kaplıca Otel bol miktarda esenlik ve şifa dağıtan termal suları ile refah veren bir ortamda ve birbirinden güzel olanakları bir arada sunmaktadır.

100 oda (standart, aile, süit ve kral) kapasiteli Küpe Dağı Termal, açık ve kapalı termal havuz seçenekleri, Türk hamamı, çamur banyosu, masaj, tuz ve buhar odaları şeklinde olanaklarıyla misafirlerinin tatillerini daha da unutulmaz hale getirmektedir. Ayrıca Seydişehir Termal bölgesinde bulunması sebebiyle birçok turisti tesiste ağırlamaktadır.

  • Seydi Şifa Tesisleri

Kaplıca tesisi olarak hizmet veren Seydi Şifa, Seydişehir Belediyesi termal olarak yılın dört mevsimi konaklamaya açıktır. Pandemiden dolayı 1,5 yıl ara verildikten sonra tekrar hizmete açılmıştır.

Bölgede az sayıda konaklama tesisi bulunmasına karşın Seydişehir Kavak Termal yılın dört mevsimi gelen ziyaretçilerine keyifli bir tatil yaşama fırsatı sunmaktadır. Sunulan kaplıca tesisleri sayesinde tatiliniz boyunca en üst seviyedeki kaplıcalardan şifalı banyoların keyfini çıkarabilirsiniz.

Oteller, modern spa hizmetleri, Türk hamamı, masaj ve terapi gibi çeşitli olanaklar sunmaktadır. Masaj türü, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak size seçenekler sunacaktır. Cilt rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olmak için tatiliniz boyunca termal sulardan yararlanabilirsiniz.

Geleneksel bir termal tatile ek olarak, kaplıca otelleri, konaklamanız boyunca ihtiyacınız olan tüm olanakları sağlar. Seydişehir Termal sayesinde şifalı sıcak suyun tadını çıkarırken dinlendirici ve konforlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Seydişehir Termal için en çok sorulan sorular ve cevapları aşağıdaki gibidir;

Seydişehir Termal’in tarihi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Seydişehir Termal, antik dönemden beri kullanılan bir kaplıca olarak bilinmektedir. Ancak günümüzdeki yapılanmalar 1990'lı yıllarda başlamıştır.

Termal suyun özellikleri nelerdir?

Seydişehir Termal'in suları, sodyum bikarbonatlı, kalsiyumlu ve magnezyumlu olup, özellikle cilt hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve sinirsel rahatsızlıklara iyi gelmektedir.

Seydişehir Termal’de ne tür etkinlikler yapılabilir?

Seydişehir Termal'de kaplıca keyfi yapabilir, spa hizmetlerinden yararlanabilir, yürüyüş yapabilir ve çevredeki tarihi ve turistik yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Termal tatil için hangi dönemler tercih edilmelidir?

Seydişehir Termal'de termal tatil için en uygun dönemler ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Bu dönemlerde hava sıcaklıkları idealdir ve kalabalık olmadığı için daha huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Seydişehir Termal’e nasıl ulaşabilirim?

Seydişehir Termal, Konya'nın Seydişehir ilçesinde yer almaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir'den Konya'ya uçak veya otobüsle ulaşabilirsiniz. Konya'dan ise taksi veya dolmuşlar ile Seydişehir Termal'e ulaşabilirsiniz.

Eğer farklı sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümünden bizlere uulaşabilirsiniz.

YouTube video

Yorum yapın