Sinop Kaplıcaları

Yazın ve kışın en soğuk şehirlerinden biri olan Sinop, burada bulunan Sinop Kaplıcaları sayesinde termal tedaviye ihtiyaç duyan birçok hastayı tedavi etmeyi hedefliyor. Diğer illere göre Sinop’a daha az sayıda turist geliyor.

Sinop Şifalı Kaplıcaları

Türkiye kaplıcalar açısından zengindir. Ülkemizin hemen hemen her ilinde kaplıcalar bulunmaktadır ve bu illerden biri de Sinop’tur. Her kaplıcanın farklı hastalık ve rahatsızlıklara karşı faydaları vardır. Sinop’ta bulunan kaplıca ve içmelerden bazıları şunlardır:

  • Boyabat Hamamı

Sinop’un Boyabat ilçesindeki kaplıcaların sıcaklığı yaklaşık 22 derecedir. Romatizma ve kadın hastalıklarına iyi geldiği söylenmekte ve çok sayıda turist ziyaret etmektedir.

  • Gerze Acısu İçmesi

Sinop Gerze ilçesine bağlı Acısu Köyü, kaplıca termal suyunda bulunan yüksek CO2 seviyeleri ile biliniyor. Normalde vücuda zararlı olan karbondioksit bu termal sularıyla ters etki yaparak tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

  • Aloğlu İçmesi

Sinop il merkezinde bulunan Sinop Kaplıcaları arasında yer alan Aloğlu İçmesi; yaklaşık 16 derece olup karaciğer ve safra kesesi hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Sinop termal kaplıcaları
Sinop termal kaplıcaları

Sinop Termal Oteller

Sinop, geniş bir otel yelpazesine sahip bir şehirdir. Karadeniz’in kaplıca turizmine katkı sağlayan şehir, doğasıyla da ziyaretçi çekiyor. Ayrıca Sinop, Türkiye’nin en kuzey noktası olma özelliğine sahiptir. Dört mevsim arasında sıcaklık farkının çok az olduğu bu şehirde yılın her mevsimi yağmur yağar. Bu nedenle Sinop’a seyahat ederken yılın herhangi bir zamanında yağmurlu bir atmosferle karşılaşabilirsiniz. Tabii ki, bu şehirde şiddetli yağmurlar çok fazla yeşil alan getiriyor.

Sinop’ta pek çok ağaç türüne rastlayabilirsiniz: meşe, çam, gürgen, yabanmersini. Şehir doğası ve temiz havasıyla büyülüyor. Türkiye’nin kültürel turizm şehri olan Sinop’ta görülecek çok yer var. Ayrıca şehrin sadece doğal değerleri değil, aynı zamanda tarihi mirası da var. Eşsiz atmosferi ve eşsiz doğasıyla dikkat çeken şehir, yılın her döneminde Sinop Kaplıcaları ziyaret etmek isteyeceğiniz adreslerden biri oluyor.

Sinop kaplıcaları
Sinop kaplıcaları

Sinop, Anadolu’nun en eski şehirlerinden biri olarak biliniyor. Ünlü antik çağ filozofu Diogenes’in bile Sinoplu olduğu rivayet edilir. Kentin geçmişte çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yaptığı da bilinmektedir. Sinop termal otel seçenekleri her türlü beklentiyi karşılayan konaklamayı sağlamaktadır. Sinop’a bir gezi planlıyorsanız, sizin için mükemmel termal oteli bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

  • Sinop Antik Otel

Sinop sahilinin en özel koylarından birine hizmet veren Sinop Antik Otel, özel plajı ve iskelesi ile misafirlerine ayrıcalıklı bir tatil sunuyor. Yöresel el dokuması perdeler ve orijinal mermer tablolarla dekore edilmiş 41 odasında misafirlerini ağırlayan otel, bünyesindeki restoranda yöresel doğal taşlarla dekore edilmiş lezzetli deniz ürünleri ve mezeler ile lezzet sunuyor. Tesisin termal havuzu 4 mevsim hizmet vermektedir.

  • Alinn Otel Sinop

Otel 32 balkonlu, 11 balkonsuz ve 1 süit olmak üzere 44 odadan oluşmaktadır. Açık ve kapalı alanlardan oluşan 250 kişilik restoranı, 120 metre uzunluğunda plajı, yetişkin ve çocuk havuzu bulunmaktadır. Sinop Kaplıcaları tatilinizde tercih edebileceğiniz otellerden biridir.

  • Yıldız Country Hotel

Sinop’ta yeşil ve mavinin konforlu odalarını bir araya getiren Yıldız Country Hotel, doğanın ortasında sakin bir kaçamak isteyenler için konforlu bir seçenek sunuyor. Bungalov, villa veya çadır konseptli odalarda hizmet vermektedir. Gölde deniz bisikleti, ormanda yürüyüşü ve binicilik gibi birçok aktivitenin yanı sıra oyun alanı ve açık havuz gibi olanaklar da sunmaktadır.

  • Denizci Otel

Denizci Otel; Sinop şehir merkezinde bulunmaktadır ve Sinop Havalimanı’na 6 km uzaklıkta yer almaktadır. Ahşapla dekore edilmiş odalarında dinlenme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Size en uygun termal oteli verilen hizmetlere ve bütçenize göre seçebilirsiniz. Sinop Kaplıcaları tatilinizi iyi bir konaklama hizmeti alarak taçlandırabilirsiniz.

Yorum yapın