Kurşunlu Termal

Şelalelerden akan suyun sesi mistik bir atmosfer yaratan Kurşunlu Termal, şifalı kaynak suları, cıvıl cıvıl kuşlar ve büyülü bir atmosfer ile şifa kaynağı olmaktadır. Kaplıca alanı, Manisa ilinin Salihli ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Salihli ilçesine bağlı Bahçecik Köyü termal bölgeye ev sahipliği yapmaktadır. Salihli ilçe merkezine yaklaşık olarak 6 kilometre mesafede yer alan termal bölge, Manisa şehir merkezine yaklaşık 71 kilometre uzaklıkta yer alır.

Kurşunlu kaplıca suyunun sıcaklığı 43-91 derece arasında değişmektedir. Bu eşsiz özelliğinin yanı sıra mineralizasyonunda bikarbonat ve florür yer alması kaynağa doğal tedavi etkisi vermektedir. Bu kaplıca şifa dağıtmasının yanı sıra çevresinde bulunan doğal güzellikleri ve tarihi ören yerleriyle ziyaretçilerin ilgi odağı olmaktadır. Her mevsim ziyarete açık olan tesis yılın bütün günlerinde aktif ziyaretçi ağırlamaktadır.

Ayrıca Kurşunlu Termal suyu birçok hastalığa iyileştirici, tamamlayıcı ve destekleyici tedavi sunarak şifa olmaktadır. Özellikle romatizmalı hastalıklar, solunum yolu hastalıkları, nörolojik rahatsızlıklar, kas ve eklem rahatsızlıkları, cilt ve kadın hastalıklarına doğal tedavi sağlayarak iyileştirici etki göstermektedir.

Kurşunlu Termal Otel Listesi

Kurşunlu termal kaplıcaları özellikler ve fiyatları
Kurşunlu termal kaplıcaları özellikler ve fiyatları

Manisa’ya yolunuz düşerse Salihli ilçesinde bulunan Kurşunlu Termal merkeze mutlaka uğrayın. Kurşunlu termal suyu ve doğal güzellikleri ile her yıl bölgeyi ziyaret eden çok sayıda turistin ilgisini çekmektedir. Şirin Kurşunlu beldesinde çeşitli konsept oteller bulunmaktadır. Kurşunlu kaplıca otelleri Salihli bölgesindeki en çok tercih edilen otel konseptidir. Bu oteller kaplıca sularının yakınında bulunmaktadır.

 • Lidya Sardes Thermal Hotel & Spa
 • Hotel La Bella
 • Ardys Hotel
 • Rey Manes Hotel
 • Özçelik Hotel
 • Kurşunlu Termal Otel Aurum

Odada yeraltı sularının aktığı Kurşunlu termal otel seçenekleri size şifa verecektir. Kurşunlu Termal Otel Salihli, yerel kaplıcalar ile konaklama hizmetlerini birleştiren otellerdir. Kaplıcaların vücudunuza iyi gelen özelliklerinden faydalanırken lüks bir zaman geçirebilirsiniz.

Kurşunlu Termal Otel Fiyatları

Kurşunlu’yu her yıl çok sayıda turist ziyaret ediyor. Şifalı suları, turistik yerleri ve tarihi binaları ile büyüleyen Kurşunlu, uygun konaklama seçenekleri ile bütçe dostu bir tatil deneyimi sunuyor. Kurşunlu’da konaklama birimleri farklı konseptlere ve dolayısıyla farklı fiyatlara sahiptir. Kurşunlu termal otel fiyatları bu farklılıklar dikkate alınarak belirlenmektedir.

 • Lidya Sardes Thermal Hotel & Spa: 2160 TL
 • Hotel La Bella: 1050 TL
 • Ardys Hotel: 855 TL
 • Rey Manes Hotel: 764 TL
 • Özçelik Hotel: 1045 TL
 • Kurşunlu Termal Otel Aurum: 1739 TL

Özellikle Kurşunlu Termal Otel Aurum yıl boyunca binlerce turistin konaklamasına imkân sağlamaktadır. Otel fiyatları sezona ve verilen hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. Size en uygun olan zamanı ve hizmeti belirleyerek otelinizi seçebilirsiniz.

Eğer Manisa’daysanız Urganlı Kaplıcaları içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Kurşunlu Termal Otel Telefon

Kurşunlu Termal bölgesinde konaklamak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Burada 86 apart ve 270 yatak kapasiteli tesis vardır. Konaklama tesisinde sauna, jakuzi ve kapalı havuz bulunmaktadır. Ayrıca tesis bünyesinde fizyoterapist, sağlık memuru ve doktor bulunmaktadır. Böylelikle muayene sonucunda hastalığa uygun olarak doğal tedavi süreçleri belirlenmektedir. Kurşunlu termal otel telefon numarası şu şekildedir: 0236 712 5000 ve 0236 712 5002.

Kurşunlu Termal Otel Yorumları

Kurşunlu termal kaplıcaları
Kurşunlu termal kaplıcaları

Emrah Bey: Burası çok güzel bir tesis. Hem suyu hem de insanları çok sıcak.

Selin Hanım: Kaplıca suyu oldukça şifalı. Cilt rahatsızlıklarımın geçmesine yardımcı oldu.

Cemil Bey: Çok büyük bir tesis. Doğal güzellikleriyle unutulmaz bir tatil fırsatı sunuyor.

Emrullah Bey: Her şeyiyle çok güzel. Ancak otele giriş esnasında havlu verebilirler.

Kurşunlu termal otel yorumları sayesinde kaplıca tatiliniz öncesinde bölge hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eğer tatil rotanızda kaplıca bölgesi yoksa, Kurşunlu Termal kesinlikle tatilinizin bir parçası olmalı.

SSS

Kurşunlu Termal hakkında sık sorulan sorular ve yanıtlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kurşunlu Termal’in tarihi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kurşunlu Termal, antik dönemden beri kullanılan bir kaplıca olarak bilinmektedir. Günümüzdeki yapılanmalar ise 1980'li yıllarda başlamıştır.

Termal suyun özellikleri nelerdir?

Kurşunlu Termal'in suları, mineral bakımından zengin olup, özellikle cilt hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Kurşunlu Termal’de ne tür etkinlikler yapılabilir?

Kurşunlu Termal'de kaplıca keyfi yapabilir, spa hizmetlerinden yararlanabilir ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Ayrıca çevredeki tarihi ve turistik yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Termal tatil için hangi dönemler tercih edilmelidir?

Kurşunlu Termal'de termal tatil için en uygun dönemler ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Bu dönemlerde hava sıcaklıkları idealdir ve kalabalık olmadığı için daha huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Kurşunlu Termal’e nasıl ulaşabilirim?

Kurşunlu Termal, Manisa'nın Salihli ilçesinde yer almaktadır. İzmir, Ankara ve İstanbul'dan otobüs ve tren seferleri ile Salihli'ye ulaşabilirsiniz. Salihli'den ise taksi veya dolmuşlar ile Kurşunlu Termal'e ulaşabilirsiniz.

Aklınızda kalan soru işaretleri olursa aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

YouTube video

Yorum yapın