Urganlı Kaplıcaları

Manisa’nın termal bölgeleri arasında yer alan Urganlı Kaplıcaları çevredeki termal oteller ve sunduğu doğal güzellikler ile huzurlu bir konaklama şansı sunuyor. Manisa Urganlı tüm yıl boyunca çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu alanın tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biri sıcak suya sahip olmasıdır. Kaplıcalar, Turgutlu’ya 17 km, şehir merkezine 54 km uzaklıktadır. Bikarbonatlı, sodyumlu ve karbondioksitli su ile kaplıca; kırık-çıkık, romatizma, kireçlenme, siyatik, egzama, hemoroid ve bağırsak hastalıkları tedavi edilmektedir. İzmir-Ankara karayolu üzerinden Urganlı’ya devam ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Manisa Urganlı Kaplıcaları Faydaları

Manisa ili Turgutlu ilçesi Urganlı’da bulunan Urganlı kaplıcalarının faydaları çok fazla olmakla birlikte özellikle romatizma, kas ve eklem rahatsızlıklarına faydalıdır. Kaplıcalar bel ağrısı, sırt ağrısı ve kireçlenmeye iyi gelen sedef, akne ve dermatit gibi cilt hastalıklarına da iyi gelmektedir. Tüm kaplıcalarda olduğu gibi Urganlı Kaplıcaları da şifa aramak için gelen müşterilerin olumsuzluk yaşamamak için öncelikle doktora başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca kaplıca tedavisinin şifa bulmak için en az 15 en fazla 20 banyo yapılması gerekmektedir.

Günde 2 defadan fazla banyo yapılmasına izin verilmediğinden, Urganlı kaplıcasında en az 8 gün olmak üzere 21 banyo olmak üzere 10 gün kaplıcada kalınması gerekmektedir. Ayrıca hamama girmeden önce vücudunuzu kurulamalı ve ardından yavaş yavaş suya girmelisiniz. Banyodan çıktıktan sonra ağrıyan bölgelere masaj yapmak sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Urganlı kaplıcaları termal
Urganlı kaplıcaları termal

Urganlı Kaplıcaları Özellikleri

Urganlı kaplıcasının içme suyu olarak kullanılması böbrek, mide ve bağırsak hastalıklarına çok iyi gelmektedir. Urganlı Kaplıcaları özelliklerine bakıldığında sodyum, karbon dioksit ve bikarbonat içermesi dışında pH değeri 6.3-6.7 arasındadır. Kaplıcanın suyu; renksiz, berrak ve radyoaktif toplam mineralizasyonu 6016,97 mg/Litre ile oldukça yüksektir. Su sıcaklığı 50-70 derece arasında değişmektedir.

Urganlı Kaplıcaları Ulaşımı

Kaplıcalar; Manisa iline 55 km, Turgutlu ilçesine 17 km, Urganlı ilçesine 7 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kaplıcalara İzmir-Ankara karayolundan Urganlı yolundan gidilerek ulaşılabilir. Alternatif olarak uçakla ulaşmak isterseniz İzmir Adnan Menderes Havalimanı 70 km uzaklıktadır. Ancak, Manisa- Akhisar yolunun doğusuna özel araçla gitmeniz gerekir.

Ayrıca Manisa merkezden her yarım saatte bir “Ahmetli Minibüsü” otogardan kaplıcalara hareket etmektedir. Deniz seviyesinden 100 metre yükseklikte bulunan Urganlı Kaplıcaları yıllık ortalama nem oranı %63 ve yıllık ortalama sıcaklık 16,4 derece olduğu için her mevsim kullanıma uygundur.

Eğer Manisa’daysanız Kurşunlu Termal içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Manisa Urganlı Kaplıca Otelleri

Urganlı ilçesinin en önemli turistik tesisi Urganlı Kaplıcaları’dır. Urganlı Kaplıcaları suyu karbondioksitli ve bikarbonatlıdır. Sıcaklığı 62 ile 67 santigrat derece arasında değişmektedir. Evliya Çelebi, bu kaplıcalara Seyahatname eserinde yer vermiştir.

Sokaklarında çiçek kokularının dolaştığı Turgutlu ilçesi, farklı tarzda tatil arayanların ilgisini çekmiştir. Konum itibariyle denize uzak olan bu ilçe, burada bulunan kaplıcalar ile her mevsim ziyaret edilebilecek bir yerdir. Ege Denizi’nin kıyı kentlerinden farklı olarak 55 kilometre içeride bulunan Turgutlu, doğasıyla büyülüyor.

İzmir ve Manisa’ya yakınlığı ile kaplıca şifacılarının hafta sonu güzel vakit geçirebilecekleri yerlerden biri. Önemli bir turizm bölgesi olan Urganlı Kaplıcaları bölgenin en önemli kaplıcalarından biri haline geldi.

Manisa Turgutlu otelleri yeme-içme, konaklama ve spa imkanları sunmaktadır. Konaklama alanları içerisinde kaplıcalar barındırdığı için termal otelleri bünyesinde barındırmaktadır. Manisa Urganlı kaplıca otelleri konseptinde sunulan hizmetler sayesinde siz ve sevdikleriniz heyecanlı bir termal macera yaşayabilirsiniz.

  • Eda Termal Otel

Eda Termal Urganlı otelin bünyesinde; Osmanlı motifleri ile donatılmış bay ve bayanlara özel hamamlar, doğal termal havuzlar, saunalar, jakuziler, su parkı, masaj merkezi ve buhar odası ile Manisa’da keşfetmeniz için büyülü bir ortam bulundurmaktadır.

Doğal ortamda kaynağından çıkan Urganlı 98 derece şifalı kaplıca suyu, beden ve zihin sağlığını koruyor. Eda Termal Urganlı fiyatları oldukça uygun olmasıyla birlikte hizmet ve kaliteden ödün vermiyor.

Toplantı salonları, eğitim toplantıları, seminerler ve daha birçok etkinliğin gerçekleştirilebilmesi için modern ekipman ve olanaklarla tasarlanmıştır. Termal spa tesisleri sayesinde sağlıklı kalmak, dinlenmek ve arınmak için bir fırsattır. Eda Termal Urganlı telefon numarasını arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

  • Kaynesia Spa & Wellness Hotel

Kaynesia Spa & Wellness Hotel şifalı sıcak suları ile vücudunuzun rahatlamasını ve gevşemesini sağlayabilirsiniz. Rahat ve konforlu odaları ile otel, konukların kaliteli konaklamalardan keyif almalarını sağlıyor. Odaların konforu kişi sayısına ve kapasiteye göre değişmektedir. Modern döşenmiş odalarda ergonomik bir yatak ile rahatça uyuyabilirsiniz.

Gün içerisinde otel içerisindeki ısıtmalı havuzların şifalı sularının keyfini çıkarabilirsiniz. Vücudunuzun rahatlamasına yardımcı olan bir mucize olan termal sular, her yaştan ziyaretçinin rahatlıkla girebileceği alanlar olarak tanımlanıyor. Ayrıca rahat ulaşım sayesinde bölgede bulunan Urganlı Kaplıcaları gezisi yapabilirsiniz.

Urganlı kaplıcaları
Urganlı kaplıcaları

Manisa Urganlı Kaplıca Fiyatları

Ege bölgesinin doğal güzelliğine ve sükunetine sahip olan Urganlı ilçesinde konaklama seçenekleri çeşitlilik göstermektedir. Turistlerin isteklerine göre farklı konseptlerdeki oteller her bütçeye göre değişiklik göstermektedir. Turgutlu Urganlı kaplıca fiyatları oda kapasitesi, ek hizmetler ve doluluk oranlarına göre değişmektedir.

Otellerin merkeze ve havaalanına yakın olması, İzmir ve çevresinden gelenler için avantaj sağlar. Standart odalarda sıcak su, Wifi, sabah ve akşam yemeği gibi hizmetler Urganlı otellerinde ortalama bir gezginin ihtiyaçlarını karşılayan fiyatlara sunulmaktadır. Aile odaları ise çocuklu aileler için tasarlanmış daha geniş kapasitesi ile konforlu bir konaklama sunuyor. Ayrıca konaklamanın yanında, bölgede bulunan meşhur Urganlı Kaplıcaları da tatilinizin bir parçası olmalıdır.

Manisa Urganlı kaplıca fiyatları listesinde odaların dış manzaralı olması fiyat farkı oluşturmaktadır. Size uygun hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Urganlı’daki spa otelleri her alanda sizlerin istek ve ihtiyaçlarını karşılarken, otel çalışanları da kaliteli bir konaklama geçirmeniz için ellerinden geleni yapacaktır. Otel fiyatları sırasıyla şu şekildedir:

  • Eda Termal Spa & Aquapark: 400 ₺
  • Kaynesia Spa & Wellness Hotel: 700 ₺

Urganlı uygun fiyatları sayesinde deniz tatilinden farklı bir tatil olarak, kaplıca tatili yapmak isteyenler için en uygun adreslerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Konakladığınız otelin haricinde Urganlı Kaplıcaları suyunun şifasından yararlanmayı unutmayınız.

YouTube video

Yorum yapın