Sarayhan Termal

Sarayhan Termal merkezi Niğde ili Çiftehan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Termal merkez Ulukışla-Pozantı yolu üzerinde ve Ulukışla ilçesine 35 kilometre uzaklıktadır. Sarayhan termalinin suyu bir kaplıca suyunun taşıması gereken bütün özellikleri taşımaktadır. 8,4 PH değeri ile ülkemizin en ideal içme sularından biridir.

Sarayhan Termal Suyu Şifa Dağıtıyor

Sarayhan termal kaplıca oteli
Sarayhan termal kaplıca oteli

Sarayhan Termal suyu bazı hastalık ve rahatsızlıklar için tamamlayıcı, destekleyici ve iyileştirici tedavi sağlayarak şifa kaynağı olmaktadır. Şifa sağladığı rahatsızlıklar ve hastalıklar şu şekildedir:

 • Siyatik (Bacak Ana Sinir Hastalığı)
 • Kronikleşmiş felç durumları
 • Metabolizmaya hız kazandırmak
 • Hamile kalınmasına yardımcı olmak
 • Kireçlenme ve romatizmal ağrılar
 • Eklem ve kas iltihaplanmaları
 • Kalp ve damar hastalıkları
 • Kadın Hastalıkları
 • Böbrek rahatsızlıkları
 • Cilt güzelliği, cilt hastalıkları ve cilt hücrelerinin yenilenmesi
 • Çağımızın hastalığı stres (beyin ve vücuttaki aşırı stres ve yorgunluğu yok etme)
 • Düşük ve yüksek tansiyon hastalıklarında tansiyonun dengelenmesi
 • Şeker hastalığı
 • Mide rahatsızlıkları
 • Bel fıtıkları ve buna bağlı siyatik ağrılar karın içinde spazmla doğan ve lezyona bağlı olmayan sendromlar
 • Karaciğer iltihapları
 • Safra kesesi tedavisinde yardımcı ve tamamlayıcı şifa olarak kullanılabilir niteliktedir.

Sarayhan Termal Otelleri

Sarayhan termal kaplıcaları
Sarayhan termal kaplıcaları

Anadolu’nun Doğu ile Batı’yı birbirine bağlayan giriş kapısı konumunda bulunan Kleopatra’nın şifalı suları ve temiz havasını düşünüyorsanız, hoş geldiniz. Artık iyileşmemiş, arınmamış ve dinlenmemiş olamazsınız. Dünyada insanların iyileşmesi, güzelleşmesi, sağlıklı ve genç kalması için yapılmış bir yer varsa, Sarayhan Termal kesinlikle onlardan biri.

İhtiyacınız olan konaklama yeri Sarayhan termal otel seçenekleri, tatlı ve doğa harikası olan Çiftehan ilçesinde yer almaktadır. Bu bölgede bulunan şifalı ve değerli kaplıcalar sadece Türkiye’de değil tüm dünyada birçok kişi tarafından sevilmektedir. Hitit döneminden beri şifa merkezi olarak kullanılan köyün tarihini karakterize eden isimlerin başında arkeolojik araştırmalara göre Kleopatra geliyor. Yaz sıcağından kaçmak isteyen şehirliler genellikle Sarayhan Termal Hotel Spa seçeneklerini tercih eder.

Geniş bir konaklama yelpazesi sunan Sarayhan Termal Otel Çiftehan seçenekleri eşsiz coğrafyaları ve değerli kaplıca suları nedeniyle turist rehberlerinde sıklıkla yer almaktadır. Sarayhan termal kiralık devremülk konforlu tesisleri sayesinde bu fırsatlar arasında öne çıkıyor.

 • Sarayhan Termal Otel Spa: 2600 TL
 • Al-Si Ametis Thermal Hotel & Spa: 3400 TL
 • Sarayhan Termal Kiralık Devremülk
 • Çiftehan Termal Otel: 1700 TL

Eşsiz manzarası ve kaliteli, konforlu tesisleri sayesinde Sarayhan kaplıca otelleri, konuklarına eşsiz bir tatil deneyimi sunmaya hazır. Sarayhan termal otel fiyat aralığı her bütçeden ziyaretçinin konaklayabileceği şekildedir.

Eğer Niğde ilindeyseniz Çiftehan Kaplıcası içeriğimizi de incelemenizi öneririz.

Sarayhan Termal Otel İletişim

Sarayhan termal otel iletişim numarası oldukça çok merak edilmektedir. Devremülk satışlarının da olduğu tesisin Sarayhan termal otel telefon numarası: 0506 835 94 55 şeklindedir.

Sarayhan Termal Otel Nerede?

Sarayhan Termal Otel nerede?” sorusu çok merak edilmektedir. Sizler için en açıklayıcı şekilde kısaca bahsettik. Sarayhan Termal Otel, Çiftehan Kasabasında bulunmaktadır. Niğde’ye uzaklığı 75 km, Mersin’e uzaklığı 120 km, Adana’ya uzaklığı 110 km, Konya’ya uzaklığı 220 km, Kayseri’ye uzaklığı 220 kilometredir.

Sarayhan Termal Otel Yorumları

Ali Bey: oda kalitesi çok iyi, havuzlar iyi ancak hizmet eksikler var. Termal havuz kapanış saatleri 22 olabilir.

Deniz Hanım: Kasım ayında dört gece konaklama yaptık. Beş yıldızlı otel olmasına rağmen kahvaltı fiyasko, hamam bölümünde, tas beklemek zorunda kalıyorsunuz, daha deniz kıyafeti ile girme zorunluluğu yok, kötü görüntüler… Akşam yemeği güzel, çalışanlar ilgili… Kahvaltı olayına acilen el atmalılar.

Nida Hanım: İş nedeniyle Pozantı’da gecenin 12’sinde, ilk defa gitmeme rağmen olanaklarını zorlayarak oda vermeleriyle, aslında bu bölgede kalınabilecek ev kıvamında bir otel ile tanışmış oldum. Temizliği, yemeklerinin çeşitliliği ve lezzeti, çalışanlarının nezaketi ve ilgisi, Adana insanının da içtenliği ile birleşince biz misafirler için bulunmaz bir nimet oluyor. Hala kalmaktan da memnun olduğum bu oteli bu bölgeye geleceklere tavsiye ederim.

Ahmet Bey: İş gereği çok gezer ve çok konaklama yaparım. Kendimi rahat hissettiğim ve huzur bulduğum yerlerin arasında ilk sıraya yazacağım bir yer burası. Sosyal alanlar, havuzlar gerçekten harika. Özellikle Filiz Hanım ve Ekibine kocaman teşekkürler.

Sarayhan Termal Otel yorumları gösteriyor ki tesisin artıları ve eksileri bulunmaktadır. Size en uygun oteli bulmak için Sarayhan Termal bölgesinde bütün otellerin hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Sarayhan Termal’in tarihi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Sarayhan Termal, antik dönemden beri kullanılan bir kaplıca olarak bilinmektedir. Osmanlı döneminde ise daha da önem kazanmış ve günümüzde de popüler bir turistik mekan olarak ziyaret edilmektedir.

Termal suyun özellikleri nelerdir?

Sarayhan Termal'in suları, yüksek mineral içeriği ve düşük sıcaklığı sayesinde cilt hastalıkları, romatizmal hastalıklar, sindirim sistemi rahatsızlıkları ve solunum yolu problemleri gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Sarayhan Termal’de ne tür etkinlikler yapılabilir?

Sarayhan Termal'de kaplıca keyfi yapabilir, spa hizmetlerinden yararlanabilir, trekking ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Ayrıca yakın çevredeki tarihi ve turistik yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Termal tatil için hangi dönemler tercih edilmelidir?

Sarayhan Termal'de termal tatil için en uygun dönemler ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Bu dönemlerde hava sıcaklıkları idealdir ve kalabalık olmadığı için daha huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Sarayhan Termal’e nasıl ulaşabilirim?

Sarayhan Termal, Konya'nın Karapınar ilçesinde yer almaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir'den otobüs veya tren seferleri ile Konya'ya ulaşabilirsiniz. Konya'dan ise taksi veya dolmuşlar ile Sarayhan Termal'e ulaşabilirsiniz.

Eğer farklı sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

YouTube video

Yorum yapın